Συγχαρητήρια για τη διάκριση του 3ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ιωνίας, στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 23 Οκτωβρίου 2020

Στον Τελικό 2020 του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ρομποτικής 2019-2020, με θέμα «Από τον Αρχιμήδη στον Da Vinci», η ομάδα GEMMA ROBOT NEAS IONIAS του 3ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ιωνίας κατέκτησε την 4η θέση και βραβεύτηκε με Ειδικό Βραβείο.

Ο Διευθυντής Π.Ε. Β? Αθήνας εκφράζει από καρδιάς, θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές για τις προσπάθειές τους, στους εκπαιδευτικούς για την καθοδήγηση που δίνουν και στους γονείς για την πλήρη στήριξη που παρέχουν, ώστε το αποτέλεσμα να δικαιώνει τους κόπους όλων.

Μια μεγάλη διάκριση έχει επιτευχθεί, για το 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ιωνίας, η οποία μας γεμίζει με υπερηφάνεια, ενώ έρχεται να αποδείξει το υψηλό επίπεδο των σχολικών μονάδων στην Περιφέρειά μας.