Επιμορφωτικό σεμινάριο σε συνεργασία με το ΚΠΕ Ελευσίνας με θέμα «Πρασινίζω το σχολείο, πρασινίζω την πόλη μου. Παιδαγωγική προσέγγιση και ψηφιακά εργαλεία»

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 14 Δεκεμβρίου 2020
 Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας δια του Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της υποστήριξης των εκπαιδευτικών και της ενδυνάμωσης στο έργο τους, προτίθεται να υλοποιήσει επιμορφωτικό σεμινάριο εκπαιδευτικών σε συνεργασία με το ΚΠΕ Ελευσίνας και τις ΔΠΕ Γ΄ Αθήνας και Δυτ. Αττικής και ΔΔΕ Β΄ Αθήνας και Δυτ. Αττικής με θέμα: «Πρασινίζω το σχολείο, πρασινίζω την πόλη μου. Παιδαγωγική προσέγγιση και ψηφιακά εργαλεία» την Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2021 και ώρες 18.00 - 20.30, μέσω ψηφιακής πλατφόρμας που θα ανακοινωθεί.