Διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο σε συνεργασία με το ΚΠΕ Αργυρούπολης με θέμα: Από την Κλιματική Αλλαγή στην Κλιματική Κρίση. Ψηφιακά εκπαιδευτικά εργαλεία για την Κλιματική Εκπαίδευση: ?Cli.c.k. for Schools?

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 18 Δεκεμβρίου 2020 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας δια του Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο της υποστήριξης των εκπαιδευτικών και της ενδυνάμωσης στο έργο τους, προτίθεται να υλοποιήσει επιμορφωτικό σεμινάριο εκπαιδευτικών σε συνεργασία με το ΚΠΕ Αργυρούπολης και τις ΔΠΕ της ΠΔΕ Αττικής με θέμα: «Από την Κλιματική Αλλαγή στην Κλιματική Κρίση. Ψηφιακά εκπαιδευτικά εργαλεία για την Κλιματική Εκπαίδευση: ?Cli.c.k. for Schools» την Πέμπτη 4 Φεβρουαρίου 2021 και ώρες 18.00 - 20.40, μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας Webex.

• Για να δείτε το έγγραφο της ΔΠΕ Β' Αθήνας πατήστε εδώ.
  • Για να δείτε την ενημέρωση πατήστε εδώ.