Διαδικτυακό Σεμινάριο - Εργαστήριο με τίτλο «Η Διαπολιτισμικότητα ως Δεξιότητα Ζωής στο Δημοκρατικό Σχολείο»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 05 Μαρτίου 2021 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας δια των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Π.Ε. Ανατολικής και Δυτικής Αττικής και με το Δίκτυο για τα Δικαιώματα του Παιδιού, διοργανώνουν βιωματικό σεμινάριο – εργαστήριο, εξ αποστάσεως, την Παρασκευή, 12 Μαρτίου 2021, και ώρες 18:00-20:30, με τίτλο: «Η διαπολιτισμικότητα ως δεξιότητα ζωής στο δημοκρατικό σχολείο».

• Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.