Εμβολιασμός εκπαιδευτικών με αδιάθετες δόσεις εμβολίων σε Εμβολιαστικά Κέντρα

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 29 Μαρτίου 2021

Σας κοινοποιούμε την εγκύκλιο σχετικά με «Εμβολιασμό εκπαιδευτικών με αδιάθετες δόσεις εμβολίων σε Εμβολιαστικά Κέντρα».

Επιπλέον σας διευκρινίζουμε τα εξής:

1. Οι υπεύθυνες δηλώσεις που συμπληρώνονται απ΄ τους Εκπαιδευτικούς αποστέλλονται κατά κύριο λόγο με e-mail στο σχολείο και παραμένουν σε αυτό.
  2. Οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων αποστέλλουν τα απαιτούμενα στοιχεία (με excel) των ενδιαφερομένων εκπαιδευτικών στη Δ/νση Εκπ/σης ώστε να καταρτιστεί ο σχετικός κατάλογος από την Ομάδα Συντονισμού Εμβολιασμών.
  3. Η διαδικασία της κατάρτισης του τελικού καταλόγου θα πρέπει να έχει  ολοκληρωθεί άμεσα (το αργότερο έως αύριο Τρίτη 30/3/2021 το πρωί).
  4. Η ενεργοποίηση της διαδικασίας ειδοποίησης των Εκπαιδευτικών για τις δόσεις των εμβολίων θα ξεκινήσει την Τετάρτη 31/3/2021.

Για να δείτε την  εγκύκλιο, πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε τον ενδεικτικό πίνακα, πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την υπεύθυνη δήλωση, πατήστε εδώ.