Πρόσκληση εκπαιδευτικών για απόσπαση εντός ΠΥΣΠΕ στο Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Αλσούπολης- Νέας Ιωνίας

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 26 Αυγούστου 2021 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ70 Γενικής Αγωγής της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας ( πλην των νεοδιόριστων) που επιθυμούν να αποσπαστούν για το διδακτικό έτος 2021-2022 στο Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Αλσούπολης - Ν. Ιωνίας να υποβάλουν αίτηση στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. από σήμερα Πέμπτη 26-8-2021 μέχρι αύριο Παρασκευή 27-8-2021 και ώρα 24:00.

Επισημαίνεται ότι θα προτιμηθούν για εξέταση οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών οι οποίοι θα έχουν τα παρακάτω προσόντα κατά σειρά προτεραιότητας:

α) Ειδίκευση σε θέματα διδασκαλίας της Ελληνικής ως δεύτερης ή ξένης γλώσσας.

β) Μετεκπαίδευση ή μεταπτυχιακές σπουδές σε θέματα Διαπολιτισμικής Αγωγής.

γ) Μετεκπαίδευση ή μεταπτυχιακές σπουδές σε επιστήμες της αγωγής.

δ) Μετεκπαίδευση ή μεταπτυχιακές σπουδές στο αντικείμενο διδασκαλίας τους.

ε) Διδακτική εμπειρία σε Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης.

στ) Διδακτική εμπειρία σε Τάξεις Υποδοχής ή Φροντιστηριακά Τμήματα.

ζ) Επαρκή γνώση μιας διεθνούς γλώσσας (Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά).

η)Βεβαιώσεις παρακολούθησης επιμορφωτικών σεμιναρίων σε θέματα Διαπολιτισμικής

Εκπαίδευσης που πραγματοποιήθηκαν από φορείς του Υ.ΠΑΙ.Θ. ή συνεργαζόμενους με αυτό φορείς.

Τα ανωτέρω θα επιβεβαιώνονται με την ηλεκτρονική υποβολή, συνοδευτικά με την αίτηση, των σχετικών βεβαιώσεων, πιστοποιητικών κ.λ.π.