Οδηγίες διδασκαλίας των μαθημάτων του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2021-2022

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 07 Σεπτεμβρίου 2021 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Μετά από σχετική εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Πράξη 43/26-08-2021 του Δ.Σ.) σας αποστέλλουμε οδηγίες διδασκαλίας των μαθημάτων του Δημοτικού σχολείου για το σχολικό έτος 2021-2022 ως εξής:

• Οδηγίες διδασκαλίας για τη Γλώσσα, τα Μαθηματικά, τα Φυσικά, τη Γεωγραφία, τη Μελέτη Περιβάλλοντος, την Ιστορία, τα Θρησκευτικά, την Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή και τη Φυσική Αγωγή, (Παράρτημα 1).
  • Οδηγίες διδασκαλίας για τις Τ.Π.Ε. (Παράρτημα 2).
  • Οδηγίες διδασκαλίας για την Αισθητική Αγωγή, (Παράρτημα 3).
  • Οδηγίες διδασκαλίας για τις Ξένες Γλώσσες, (Παράρτημα 4).