Αποχαιρετισμός Συναδέλφου

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 10 Δεκεμβρίου 2021

Με βαθειά οδύνη, ο Διευθυντής και το προσωπικό της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας πληροφορηθήκαμε την απώλεια της εξαιρέτου συνεργάτιδος  εκπαιδευτικού Σέντη Χανιαδάκη, που έφυγε από τη ζωή, ύστερα από πολύμηνη μάχη με την επάρατη νόσο.

Η δασκάλα και εικαστικός υπηρέτησε για πολλά χρόνια, σε σχολεία της περιοχής του Αμαρουσίου και της Κηφισιάς, καθώς και  σε σχολεία της περιοχής των Καλυβίων Αττικής, ως εκπαιδευτικός και Διευθύντρια.

Έβλεπε, πάντα το επάγγελμά της, ως λειτούργημα, ανταποκρινόμενη, με ευαισθησία και αποτελεσματικότητα, στις καθημερινές δυσκολίες. Είναι αισθητή η απουσία της και δυσαναπλήρωτο το κενό, που αφήνει.

Εκφράζουμε συλλυπητήρια στην οικογένεια της εκλιπούσης.

Ας αναπαυθεί η ψυχή της, εν ειρήνη!