Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών και μελών ΕΕΠ/ΕΒΠ με τη λήξη του διδακτικού έτους 2021-2022

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 16 Ιουνίου 2022

Με τη λήξη του διδακτικού έτους  2021-2022 ενημερώνουμε τους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων καθώς και το Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. αρμοδιότητάς μας, ότι:

• Οι εκπαιδευτικοί καθώς και το Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π  που υπηρετούσαν κατά το διδακτικό έτος 2021-2022 στη σχολική μονάδα της οργανικής τους θέσης, δεν θα κάνουν ανάληψη υπηρεσίας την Τρίτη 21-6-2022.
  • Οι εκπαιδευτικοί καθώς και το Ε.Ε.Π  και Ε.Β.Π  που είχαν αποσπαστεί από την σχολική μονάδα της οργανικής τους θέσης σε άλλη σχολική μονάδα εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας θα αναλάβουν υπηρεσία στη σχολική μονάδα της οργανικής τους θέσης την Τρίτη 21-6-2022 σε συνεννόηση με τον Διευθυντή / Προϊστάμενο της σχολικής μονάδας οργανικής τους.
  • Οι εκπαιδευτικοί καθώς και το Ε.Ε.Π  και Ε.Β.Π  που είχαν αποσπαστεί από την σχολική μονάδα της οργανικής τους θέσης  σε άλλο Π.Υ.Σ.Π.Ε. μπορούν να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας με έκδοση υπεύθυνης δήλωσης μέσω της πλατφόρμας gov.gr και την αποστολή της στη Διεύθυνσή μας την Τρίτη 21-6-2022.
  • Οι εκπαιδευτικοί καθώς και το Ε.Ε.Π  και Ε.Β.Π  που μετατέθηκαν εντός περιοχής μετάθεσης Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας ( βελτίωση θέσης ) ή  τοποθετήθηκαν οριστικά σε σχολικές μονάδες, μετά από μετάθεση από άλλο Π.Υ.Σ.Π.Ε., θα αναλάβουν υπηρεσία στην νέα οργανική τους θέση την Τρίτη 21-6-2022. Σε περίπτωση που αυτό δεν είναι εφικτό ( για όσους εκπαιδευτικούς μετατέθηκαν από άλλο Π.Υ.Σ.Π.Ε. ) τότε μπορούν να κάνουν ανάληψη υπηρεσίας με έκδοση υπεύθυνης δήλωσης μέσω της πλατφόρμας gov.gr και την αποστολή της στη Διεύθυνσή μας.
  • Οι εκπαιδευτικοί που παρέμειναν στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας επειδή παραμένουν έως την λήξη του σχολικού έτους (31-08-2022) στη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους δεν θα κάνουν αναφορά ανάληψης υπηρεσίας την Τρίτη 21-6-2022.
  • Οι εκπαιδευτικοί καθώς και το  Ε.Ε.Π  και Ε.Β.Π  οι οποίοι βρίσκονται σε άδεια κύησης, λοχείας, ανατροφής παιδιού ή οποιασδήποτε άλλης μορφής αδείας θα κάνουν ανάληψη υπηρεσίας με έκδοση υπεύθυνης δήλωσης μέσω της πλατφόρμας gov.gr και την αποστολή της στη Διεύθυνσή μας, την Τρίτη 21-6-2022.
  • Οι εκπαιδευτικοί καθώς και το Ε.Ε.Π και Ε.Β.Π που υπηρετούν με απόσπαση σε υπηρεσίες και φορείς έως 31-08- 2022, θα κάνουν ανάληψη υπηρεσίας στις σχολικές τους μονάδες την 1η Σεπτεμβρίου 2022.

Εμφανίσεις: 1927