Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 28 Ιουνίου 2022 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Η ΥΠΟΥΡΓΌΣ ΠΑΙΔΕΊΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΆΤΩΝ καλεί τους/τις ενδιαφερόμενους/ες που διαθέτουν τα προβλεπόμενα προσόντα να υποβάλουν αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τις ακόλουθες θέσεις:
Α. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
1. Δύο (2) θέσεις ΠΕ Νηπιαγωγών για το αγγλόφωνο τμήμα πλήρους ωραρίου (αναπληρωτές).
2. Τρεις (3) θέσεις ΠΕ Δασκάλων για το αγγλόφωνο τμήμα πλήρους ωραρίου (αναπληρωτές).
3. Μια (1) θέση ΠΕ Μουσικής για το ελληνόφωνο και το αγγλόφωνο τμήμα. Ειδικότερα, πρόκειται για μια θέση αναπληρωτή εκπαιδευτικού πλήρους ωραρίου. Το μάθημα μπορεί να διδαχθεί και από έλληνα εκπαιδευτικό με άριστη γνώση αγγλικής. Σε περίπτωση που αποσπαστεί Έλληνας εκπαιδευτικός με την απαιτούμενη γλωσσομάθεια, δεν θα ισχύσει το συγκεκριμένο κενό.