Ανακοίνωση - Επικαιροποίηση - Οργανικά κενά σχολικών μονάδων Γενικής & Ειδικής αγωγής Δ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας, Μοριακοί πίνακες 2023

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 29 Μαϊος 2023 Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 29 Μαϊος 2023 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Σας ανακοινώνουμε ότι το Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β’ Αθήνας σύμφωνα με την αριθμ. 5 / 29-5-2023 Πράξη του επαναπροσδιορίζει ( οριστικοποιεί ) τις κενές οργανικές  θέσεων κλάδων  ΠΕ70 - ΠΕ60  Γενικής και  Ειδικής  Αγωγής και των κλάδων ΠΕ05-ΠΕ06-ΠΕ11-ΠΕ79.01-ΠΕ86-ΠΕ91.01 Γενικής Αγωγής Σχολικών Μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας, έτους 2023 μετά την τοποθέτηση των οργανικά υπεράριθμων παρελθόντων ετών.

Παράλληλα με την κοινοποίηση των τελικών οργανικών κενών, σας παραθέτουμε τους τελικούς μοριακούς πίνακες όλων των εκπαιδευτικών που ζητούν οριστική τοποθέτηση ή μετάθεση εντός ΠΥΣΠΕ.

Οργανικά Κενά σχολικών μονάδων Δ/νσης Π.Ε. Β' Αθήνας

Μοριακός Πίνακας εκπαιδευτικών Γενικής Αγωγής

Μοριακός Πίνακας εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής

Σας επισημαίνουμε ότι η υποβολή δήλωσης προτιμήσεων σχολικών μονάδων από τους αιτούντες βελτίωσης θέσης, τους νεοδιόριστους, τους μετατιθέμενους στη Διεύθυνσή μας, και γενικά όλους όσους βρίσκονται στη διάθεση της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας προς το παρόν αναβάλλεται, λόγω απενεργοποίησης της πλατφόρμας teachers.minedu.gov.gr, εξαιτίας της έναρξης της νέας προεκλογικής περιόδου και θα πραγματοποιηθούν όταν επιτραπεί εκ’ νέου με απόφαση του ΣΤΕ η κατ’ εξαίρεση εκτέλεση προπαρασκευαστικών ενεργειών που σχετίζονται με υπηρεσιακές μεταβολές.

Θα ενημερωθείτε σχετικά το προσεχές χρονικό διάστημα από την ιστοσελίδα της Διεύθυνσης και τις σχολικές σας μονάδες.