Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 13 Ιουνίου 2014

Ενημερώνουμε τους προσληφθέντες με το πρόγραμμα κοινωφελούς εργασίας του ΟΑΕΔ ότι το πρόγραμμα λήγει στις 21/6 και τελευταία μέρα εργασίας είναι η Παρασκευή 20/6. Η συμπλήρωση των παρουσιολογίων είναι απαραίτητη και για την ταχύτερη διεκπεραίωση των πληρωμών πρέπει να αποσταλούν στη Διεύθυνση ΠΕ Β' Αθήνας το αργότερο μέχρι την 20/06/2014.

Μετά τη λήξη της σχέσης εργασίας, οι εργαζόμενοι δεν χρειάζεται να έρθουν στη Δ/νση ΠΕ Β' Αθήνας, καθώς η διάρκεια της απασχόλησης τους έχει καταχωριστεί στο αυτοματοποιημένο σύστημα "ΕΡΓΑΝΗ". Από τη Δευτέρα 23/6 θα πρέπει να μεταβούν στον ΟΑΕΔ της περιοχής τους με την ταυτότητα και το εκκαθαριστικό της εφορίας για να επανεγγραφούν στα μητρώα του ΟΑΕΔ.

Το εκκαθαριστικό για την εφορία (οικονομικό έτος 2014) οι εργαζόμενοι θα το παραλάβουν τους πρώτους μήνες του 2015 από τον ΟΑΕΔ και όχι από την υπηρεσία μας.

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 13 Ιουνίου 2014

Ενημερώνουμε τους προσληφθέντες με το πρόγραμμα κοινωφελούς εργασίας του ΟΑΕΔ, ότι μετά από ενημέρωση από την αρμόδια υπηρεσία του ΟΑΕΔ, η καταβολή της μισθοδοσίας Μαίου θα γίνει άμεσα.

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 12 Ιουνίου 2014

Ενημερώνουμε τους προσληφθέντες με το πρόγραμμα κοινωφελούς εργασίας του ΟΑΕΔ, ότι οι καταστάσεις μισθοδοσίας για το μήνα Μάιο έχουν διαβιβαστεί στην αρμόδια υπηρεσία του ΟΑΕΔ. Θα ενημερώσουμε με νέα ανακοίνωση για την ακριβή ημερομηνία πίστωσης των λογαριασμών μισθοδοσίας, μόλις ολοκληρωθεί η επεξεργασία των καταστάσεων από την αρμόδια υπηρεσία.

Οδηγίες για τα Πιστοποιητικά Υγείας που οφείλουν να προσκομίσουν οι Προσληφθέντες μέσω του Προγράμματος Κοινωφελούς Εργασίας του ΟΑΕΔ

Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 21 Ιανουαρίου 2014

Παρακαλούνται οι κ. Διευθυντές των Δημοτικών Σχολείων και οι κ. Προϊσταμένες των Νηπιαγωγείων να ενημερώσουν τους προσληφθέντες μέσω του προγράμματος κοινωφελούς εργασίας του ΟΑΕΔ, ότι για την ολοκλήρωση της διαδικασίας πρόσληψης χρειάζεται να προσκομίσουν γνωματεύσεις: α) παθολόγου ή γενικού γιατρού και β) ψυχιάτρου, είτε του δημοσίου είτε ιδιωτών, με βάση παραπεμπτικό έγγραφο, στο οποίο περιγράφονται από την υπηρεσία τα καθήκοντα της θέσης που πρόκειται να καταληφθεί (Ν.4210/2013, άρθρο 7, παράγραφος 2).

Ειδικά για την εργαζομένους με την ειδικότητα των τραπεζοκόμων απαιτείται ειδικό πιστοποιητικό υγείας εργαζομένων σε επιχειρήσεις υγειονομικού ενδιαφέροντος, σύμφωνα με τη με αριθμό Υ1γ/Γ.Π/οικ.60325/2012 Εγκύκλιο του Υπουργείου Υγείας και Κοιν. Αλληλεγγύης. (Επισυνάπτεται πρότυπο του πιστοποιητικού υγείας).

Τα πιστοποιητικά υγείας θα παραμείνουν στη σχολική μονάδα για να επιδεικνύονται σε τυχόν υγειονομικούς ελέγχους.

Επισυναπτόμενα:

Εγκύκλιος για πιστοποιητικό υγείας

Νόμος 4210-2013

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 16 Ιανουαρίου 2014

Σας κοινοποιούμε την υπ'αριθμ. 473/16-01-2014 εγκύκλιο της Δ/νσης Σπουδών Π.Ε. του Υ.ΠΑΙ.Θ. σχετικά με το υποχρεωτικό ωράριο και τα καθήκοντα των ωφελουμένουν-προσληφθέντων στο πλαίσιο των Πράξεων του ΥΠΑΙΘ « Προώθηση της απασχόλησης μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα». Παρακαλούμε να λάβουν γνώση της εγκυκλίου αυτής, ενυπόγραφα, όλοι οι ωφελούμενοι, με ευθύνη των Διευθυντών/ντριών των Δημοτικών Σχολείων ή των Προϊσταμένων των Νηπιαγωγείων.

Υποχρεωτικό Ωράριο και Καθήκοντα Ωφελουμένων Ανέργων στο Πλαίσιο των Πράξεων του ΥΠΑΙΘ « Προώθηση της Απασχόλησης μέσω Προγραμμάτων Κοινωφελούς Χαρακτήρα» για τις Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής

Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 16 Ιανουαρίου 2014

Σας κοινοποιούμε την υπ'αριθμ. 471/16-01-2014 εγκύκλιο της Δ/νσης Σπουδών Π.Ε. του Υ.ΠΑΙ.Θ. σχετικά με το υποχρεωτικό ωράριο και τα καθήκοντα των ωφελουμένουν-προσληφθέντων για τις σχολικές μονάδες Ειδικής Αγωγής στο πλαίσιο των Πράξεων του ΥΠΑΙΘ « Προώθηση της απασχόλησης μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα».

Προσωρινές Τοποθετήσεις Εργαζομένων που Προσλήφθηκαν στο Πλαίσιο των Πράξεων του ΥΠΑΙΘ "Προώθηση της Απασχόλησης μέσω Προγραμμάτων Κοινωφελούς Χαρακτήρα" σε Σχολικές Μονάδες της Δ/νσης Π.Ε. Β' Αθήνας

Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 08 Ιανουαρίου 2014

Σας κοινοποιούμε τους πίνακες των προσωρινών τοποθετήσεων των ωφελούμενων στο πλαίσιο της πράξης "Προώθηση της Απασχόλησης μέσω Προγραμμάτων Κοινωφελούς Χαρακτήρα".

Προσωρινές Τοποθετήσεις Βοηθητικών Εργασιών_Καθαριότητας

Προσωρινές Τοποθετήσεις Επιστατών-τριών

Προσωρινές Τοποθετήσεις Κοινωνικών Λειτουργών

Προσωρινές Τοποθετήσεις Ψυχολόγων

Προσωρινές Τοποθετήσεις Τραπεζοκόμων

Οι παραπάνω ωφελούμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν την Πέμπτη 09-01-2014 στις σχολικές μονάδες που τοποθετήθηκαν για να αναλάβουν υπηρεσία.

Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 08 Ιανουαρίου 2014

Επισυναπτόμενα:

Προσωρινές Τοποθετήσεις Βοηθητικών Εργασιών_Καθαριότητας

Προσωρινές Τοποθετήσεις Επιστατών-τριών

Προσωρινές Τοποθετήσεις Κοινωνικών Λειτουργών

Προσωρινές Τοποθετήσεις Ψυχολόγων

Οι ωφελούμενοι των παραπάνω ειδικοτήτων οφείλουν να παρουσιαστούν την Πέμπτη 09-01-2014 και ώρα 08:30 στη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους προκειμένου να αναλάβουν υπηρεσία.

Τοποθέτηση Εργαζομένων που Προσλήφθηκαν στο Πλαίσιο των Πράξεων του ΥΠΑΙΘ "Προώθηση της Απασχόλησης μέσω Προγραμμάτων Κοινωφελούς Χαρακτήρα" σε Σχολικές Μονάδες της Δ/νσης Π.Ε. Β' Αθήνας

Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 07 Ιανουαρίου 2014

Ενημερώνουμε τους προσληφθέντες όλων των ειδικοτήτων μέσω ΟΑΕΔ για τα Προγράμματα Κοινωφελούς Χαρακτήρα ότι η επεξεργασία των δηλώσεων προτίμησης για την τοποθέτησή τους θα ολοκληρωθεί σήμερα. Οι τοποθετήσεις θα ανακοινωθούν αύριο, Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2014 και οι ωφελούμενοι θα παρουσιαστούν στις σχολικές μονάδες τοποθέτησής τους (Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία) την Πέμπτη 9 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 08:30.