Επιμορφωτική Ημερίδα για τις εκφράσεις βίας ανηλίκων στον φυσικό και διαδικτυακό κόσμο (29-5-2024)

Κατηγορία: Ενδοσχολική βία - Stop bullying Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 28 Μαϊος 2024 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Καλούνται οι Υπεύθυνοι Σχολικής Βίας των σχολικών μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄Αθήνας, οι Ψυχολόγοι ΠΕ23 και οι Κοινωνικοί Λειτουργοί ΠΕ30, που εργάζονται στα σχολεία της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄Αθήνας και στα ΚΕΔΑΣΥ, σε επιμορφωτική ημερίδα,  που διοργανώνει η  ΄Ομάδα Δράσης για την Πρόληψη και Αντιμετώπιση της Ενδοσχολικής Βίας και του Εκφοβισμού΄ της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας  σε συνεργασία με την Ιατρική Σχολή Αθηνών ΕΚΠΑ με τίτλο:  «Εκφράσεις βίας ανηλίκων στον φυσικό και διαδικτυακό κόσμο», που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29/05/2024 και ώρα 09.00 – 14.00  στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Ιδρύματος Χατζηκώνστα (Λεωφ. Κηφισίας 374, Χαλάνδρι).