Πρόσκληση για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών (Γενικής Παιδείας, Μουσικών και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης) σχολ. έτους 2017-2018

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα
 Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων καλεί τους εκπαιδευτικούς όλων των κλάδων να υποβάλουν αίτηση για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σχολ. έτους 2017-2018 με τα απαραίτητα δικαιολογητικά από την Πέμπτη 13 Απριλίου έως και την Παρασκευή 28 Απριλίου 2017.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: Η επιλογή των περιοχών προτίμησης θα γίνει σε μεταγενέστερο χρόνο, πλησιέστερα στην ημερομηνία έναρξης του διδακτικού έτους 2017-2018, κατόπιν έκδοσης νεότερης σχετικής υπουργικής απόφασης. Σε περίπτωση, δε, κατά την οποία δεν δηλωθούν περιοχές προτίμησης από τον υποψήφιο κατά το χρονικό διάστημα που θα οριστεί, ο υποψήφιος (ακόμη κι εάν συμπεριλαμβάνεται στον οικείο πίνακα αναπληρωτών εκπ/κών σχ. έτους 2017-2018) δεν θα είναι διαθέσιμος για πρόσληψη.

Η Αίτηση υποβάλλεται μόνο ηλεκτρονικά στη διαδικτυακή πύλη του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (ΟΠΣΥΔ) του ΥΠ.Π.Ε.Θ. (ιστοσελίδα https://opsyd.sch.gr/) και μαζί με τα δηλωθέντα στοιχεία αυτής επέχει θέση Υπεύθυνης Δήλωσης του άρθρου 8 του ν.1599/1986 (ΦΕΚ 75 Α').

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε ενημερωθείτε από τις επισυναπτόμενες εγκυκλίους.

Εγκύκλιος Αναπληρωτών και Ωρομίσθιων Γενικής Εκπαίδευσης (Πλην Μουσικών) 2017-2018

Εγκύκλιος Αναπληρωτών και Ωρομίσθιων Μουσικών 2017-2018

Εγκύκλιος Αναπληρωτών και Ωρομίσθιων Ε.Α.Ε. 2017-2018