Ανακοίνωση πράξης 22/05-09-2017 του ΠΥΣΠΕ Β' Αθήνας

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 05 Σεπτεμβρίου 2017

Με την αριθ. 22/05-09-2017 Πράξη του, το ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας,

Α. Πρότεινε να τοποθετηθούν σε σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας, μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2017? 2018, οι λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων Γενικής Αγωγής.

Πίνακας τοποθετήσεων λειτουργικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων Γενικής Αγωγής

Κατόπιν τούτου επαναπροσδιορίζονται τα εναπομείναντα κενά κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων Γενικής Αγωγής, ώστε να υποβάλουν δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων οι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων Γενικής Αγωγής που βρίσκονται στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε Β΄ Αθήνας με απόσπαση από άλλα Π.Υ.Σ.Π.Ε. μέχρι αύριο Τετάρτη 6-9-2017 και ώρα 11:00. Οι εκπαιδευτικοί παρακαλούνται να κατεβάσουν και να συμπληρώσουν τη συνημμένη δήλωση προτίμησης, να την αποθηκεύσουν μόνο με όνομα τον Αριθμό Μητρώου τους και να την αποστείλουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πίνακας εναπομεινάντων κενών κλάδου ΠΕ70 - Δασκάλων Γενικής Αγωγής

Αίτηση Δήλωσης Προτίμησης σχολικών μονάδων

Β. ΄Εκρινε (ονομαστικά) τους λειτουργικά υπεράριθμους εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ60 ? Νηπιαγωγών Γενικής Αγωγής σχολικών μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας, διδακτικού έτους 2017 ? 2018.

Οι λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ60 ? Νηπιαγωγών Γενικής Αγωγής παρακαλούνται να κατεβάσουν και να συμπληρώσουν το συνημμένο Έντυπο Δήλωσης προτίμησης σχολικών μονάδων και να το καταθέσουν αυτοπροσώπως στα Γραφεία της Διεύθυνσης στη Γραμματεία του Π.Υ.Σ.Π.Ε. μέχρι αύριο Τετάρτη 6-9-2017 και ώρα 11:00.

1. Πίνακας λειτουργικά υπεράριθμων ΠΕ60
  2. Πίνακας λειτουργικών κενών ΠΕ60
  3. Έντυπο Δήλωσης Προτίμησης σχολικών μονάδων

Γ. Προσδιόρισε αριθμητικά και ονομαστικά τις λειτουργικές υπεραριθμίες σχολικών μονάδων κλάδων ΠΕ06 ? ΠΕ11, διδακτικού έτους 2017 ? 2018 και τους λειτουργικά υπεραρίθμους εκπαιδευτικούς κλάδων ΠΕ06 ? ΠΕ11.

Α/Α

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΕΣ

ΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΚΠ/ΚΟΥ

2ο Δ.Σ. ΕΚΑΛΗΣ «ΖΑΝΝΕΙΟ»

1 --- ΠΕ06

ΚΑΛΛΙΒΩΚΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ

Α/Α

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΙΕΣ

ΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΚΠ/ΚΟΥ

4Ο Δ. Σ. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

1 --- ΠΕ11

ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗ   ΓΕΩΡΓΙΑ

Επισημαίνουμε ότι οι εν λόγω εκπαιδευτικοί θα τοποθετηθούν κατά προτεραιότητα όταν προσδιορισθούν από το Π.Υ.Σ.Π.Ε Β΄ Αθήνας τα λειτουργικά κενά των ειδικοτήτων τους.

Δ. Πρότεινε την προσωρινή τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ05 - Γαλλικών, ΠΕ07 - Γερμανικών που βρίσκονται στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας ( από μετάθεση ? μετάταξη ), για το διδακτικό έτος 2017-2018.

Πίνακας τοποθετήσεων εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ05 Γαλλικών που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Β' Αθήνας

Πίνακας τοποθετήσεων εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ07 Γερμανικών που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Β' Αθήνας