Επιμορφωτικό σεμινάριο - βιωματικό εργαστήριο με τίτλο «Εκπαιδεύοντας μαθητές διαμεσολαβητές»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 05 Φεβρουαρίου 2014

Η Δ/νση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, δια της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας (Έγγραφο υπ' αριθμ. πρωτ. 1664/3-2-2014 ), διοργανώνει επιμορφωτικό σεμινάριο - βιωματικό εργαστήριο, με τίτλο :

«Εκπαιδεύοντας μαθητές διαμεσολαβητές»

Το επιμορφωτικό σεμινάριο μπορούν να παρακολουθήσουν οι εκπαιδευτικοί που υλοποιούν σχετικό πρόγραμμα Αγωγής Υγείας την τρέχουσα σχολική χρονιά αλλά και όσοι εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται για το θέμα της Σχολικής Διαμεσολάβησης σαν δομημένη διαδικασία για την επίλυση των δυσκολιών και των συγκρούσεων στο Σχολείο.Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014, στο 4ο Δ. Σχ. Χαλανδρίου (Σαλαμίνος και Αριστοφάνους, τηλ. 210-6813036) και ώρες 17:00 έως 20:00. Η συμμετοχή στο σεμινάριο είναι προαιρετική.