Επιμορφωτικό Σεμινάριο για την Πρόληψη και Αντιμετώπιση του Σχολικού Εκφοβισμού

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 17 Φεβρουαρίου 2014

Η Δ/νση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, δια της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, διοργανώνει σε συνεργασία με την Εταιρεία Ψυχοκοινωνικής Υγείας του Παιδιού και του Εφήβου (ΕΨΥΠΕ) επιμορφωτικό σεμινάριο- βιωματικά εργαστήρια, με τίτλο:

«Οι ιστορίες για παιδιά και εφήβους βοηθούν τους μαθητές να

Αναγνωρίσουν - Αντιδράσουν - Αρνηθούν τον σχολικό εκφοβισμό.»

Εργαστήρια με τα βιβλία της ΕΨΥΠΕ

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2014, ώρα 17:00 - 20:00, στο 7ο Δ. Σχ. Αγ. Παρασκευής (Λυκούργου και Αρτέμωνος, τηλ. 210-6012914). Η συμμετοχή στο σεμινάριο είναι προαιρετική. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με την Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας μέσω email ή τηλεφώνου μέχρι και την Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014.

Επισυνάπτεται το υπ' αριθ. 2514/17-2-2014 έγγραφο της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας , με την εγκύκλιο και το πρόγραμμα του σεμιναρίου.