Διεξαγωγή Ψηφοφορίας για το Διαγωνισμό Comic του Συμβουλίου της Ευρώπης με τίτλο « Δημοκρατία και Ανθρώπινα Δικαιώματα στο Σχολείο»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 25 Φεβρουαρίου 2014

Σας κοινοποιούμε το υπ' αριθμ. πρωτ. 7/25800/I/24-2-2014 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ σύμφωνα με το οποίο, μετά το διαγωνισμό κόμικ, τον οποίο είχε προκηρύξει το Συμβούλιο της Ευρώπης με τίτλο «Δημοκρατία και Ανθρώπινα Δικαιώματα στο σχολείο» με καταληκτική ημερομηνία υποβολής υποψηφιοτήτων στις 24 Δεκεμβρίου 2013, έχει ήδη ξεκινήσει η ψηφοφορία για την επιλογή των καλύτερων υποψηφιοτήτων, η οποία θα διαρκέσει μέχρι τις 5 Μαρτίου 2014.

Έχετε τη δυνατότητα να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Συμβουλίου της Ευρώπης και να ψηφίσετε ηλεκτρονικά το κόμικ της προτίμησής σας στον παρακάτω σύνδεσμο: http://pjp-eu.coe.int/en/web/charter-edc-hre-pilot-projects/comics-competition