Σύμφωνα με το υπ'αριθμ. 803/Ζ/2014/19-5-2014 του ΚΕΔΔΥ Β' Αθήνας, καλούνται οι εκπαιδευτικοί Π.Ε και Δ.Ε εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (Παράλληλη Στήριξη) σε Επιμορφωτική Ημερίδα, στα πλαίσια του προγράμματος ΕΣΠΑ, με θέμα: «Ψυχοσεξουαλική ανάπτυξη και αναπηρία». Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 22-05-2014 και ώρα 9:00 έως 14:00, στο Πολιτιστικό Πολύκεντρο του Δήμου Ν. Ηρακλείου Αττικής (οδός Κουντουριώτη και Νεότητος). Παρακαλούμε, με ευθύνη των Διευθυντών/ Προϊσταμένων των σχολικών μονάδων, να λάβουν γνώση ενυπόγραφα οι εκπαιδευτικοί των Παράλληλων Στηρίξεων, των οποίων η συμμετοχή στην ημερίδα είναι υποχρεωτική.
|