Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας διά του Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης σε συνεργασία με τo Κ.Π.Ε. Αργυρούπολης και τις Διευθύνσεις Π.Ε. Α΄ και Γ΄ και Δ.Ε. Α΄, Β΄ και Γ΄ Αθήνας προτίθεται να υλοποιήσει τριήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στις 28, 29 και 30 Μαρτίου 2019 με θέμα: «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία με υποθέματα: α. Δασικές πυρκαγιές και β. Ενέργεια: μια επίκαιρη θεώρηση υπό το πρίσμα των προβλημάτων της κλιματικής αλλαγής». Περισσότερες πληροφορίες για το σεμινάριο περιλαμβάνονται στο επισυναπτόμενο έγγραφο υπ? αρ. πρωτ. 15/18-2-2019 του Κ.Π.Ε. Αργυρούπολης.
Για να δείτε το έγγραφο του ΚΠΕ Αργυρούπολης πατήστε εδώ.
Για να δείτε το έγγραφο της Διεύθυνσης ΠΕ Β' Αθήνας πατήστε εδώ.
|