Σας ενημερώνουμε ότι εδώ και λίγες ημέρες βρίσκεται στο διαδίκτυο το νέο ιστολόγιο του 16ου Δ.Σ. Αμαρουσίου. Σκοπός της λειτουργίας του ιστολογίου είναι η ενημέρωση, η επικοινωνία και η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ των μελών της σχολικής κοινότητας. Φιλοδοξία των συντελεστών είναι η καθημερινή ροή αναρτήσεων με θέματα που θα αφορούν όχι μόνο τις δράσεις και τα νέα του Σχολείου, αλλά και τις επιστήμες, την εκπαίδευση και την καθημερινότητα. Στο ιστολόγιο θα φιλοξενούνται οι ανακοινώσεις του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, καθώς και του Δήμου Αμαρουσίου για την ολόπλευρη επικοινωνία όλων των φορέων που εμπλέκονται στο παραγόμενο εκπαιδευτικό προϊόν. Σας καλούμε να επισκεφθείτε το ιστολόγιο στη διεύθυνση: http://blogs.sch.gr/16dimamarous/. |