Ημερίδα για Γονείς από το 4ο Δ.Σ. Μεταμόρφωσης

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 24 Ιανουαρίου 2012

Πατήστε εδώ για να μεγεθύνετε την πρόσκλησηΣας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημ. Σχολείου Μεταμόρφωσης διοργανώνει ημερίδα για τους γονείς με θέματα:

«Νοημοσύνη: αλληλεπιδράσεις γνωστικών-συναισθηματικών λειτουργιών και αποκλίσεις» με εισηγήτρια τη διευθύντρια του σχολείου κα Δαβίδ-Σπανοπούλου Άννα, MSc Σχολική Ψυχολόγο, Διδάκτορα Εξελικτικής Ψυχολογίας του Παν/μίου Αθηνών και

«Γιατί να πω όχι: Πώς θέτουμε όρια και πώς μαθαίνουμε τα παιδιά να δέχονται τα όρια» με εισηγήτριες την κα Σανδήλου Αγγελική, MSc Κλινική Ψυχολόγο και την κα Ζώτου Σπυριδούλα, ΜSc Γνωστική Ψυχολόγο, Ψυχοθεραπεύτρια, Οικογενειακή Θεραπεύτρια.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012 στην αίθουσα τελετών του 4ου Δ. Σ. Μεταμόρφωσης  (Αθηνάς και Αυλώνος), ώρες 17:00 έως 20:00.