Δράσεις για την Αντιμετώπιση του Σχολικού Εκφοβισμού στο 1ο Δ.Σ. Πεύκης

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 23 Φεβρουαρίου 2012
Σας ενημερώνουμε ότι στο 1ο Δ.Σ. Πεύκης την Τετάρτη 29/02/2012 θα μιλήσει στους εκπαιδευτικούς του σχολείου για το θέμα του σχολικού εκφοβισμού ο εκπρόσωπος του Κέντρου Ημέρας Εφήβων "Ωρίωνας" κ. Φύσσας Κων/νος. Θα ακολουθήσει συζήτηση κατά την οποία οι εκπαιδευτικοί θα έχουν την ευκαιρία να αναφερθούν σε συγκεκριμένα προβλήματα που αντιμετωπίζουν. Μετά από αυτό, και με βάση τα συμπεράσματα της συζήτησης, θα αποφασιστούν, σε συνεργασία με το ίδιο κέντρο, δράσεις με συμμετοχή των μαθητών. Αντίστοιχη ενημέρωση θα πραγματοποιηθεί σε ημερομηνία που θα οριστεί μελλοντικά και στους γονείς των μαθητών του σχολείου.