Διακρίσεις Μαθητών του ΣΜΕΑΕ Νέας Ιωνίας σε Κολυμβητικούς Αγώνες

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 20 Μαρτίου 2012
Η Σχολική Μονάδα Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) Νέας Ιωνίας για άλλη μια φορά εκπροσωπήθηκε επάξια σε κολυμβητικούς αγώνες που έγιναν την Πέμπτη 15 Μαρτίου 2012 στο κλειστό κολυμβητήριο Κολοκυνθούς. Τα παιδιά επέδειξαν ιδιαίτερο ενθουσιασμό και ευγενή άμιλλα και κατάφεραν να κατακτήσουν μια πρώτη, μια δεύτερη και μια τέταρτη θέση. Μέσα από αυτή την ευκαιρία αξιοποίησαν τις ιδιαίτερες κλίσεις τους και υλοποίησαν τον στόχο της εκπαίδευσης για ένταξή τους στο ευρύτερο κοινωνικό περιβάλλον μέσα από ένα ανοιχτό σχολείο στην κοινωνία. Διαβάστε περισσότερα στο συνημμένο έγγραφο .