Δράση της Υπευθύνου Α.Υ. της Διεύθυνσής μας για την Παγκόσμια Ημέρα της Διατροφής - 16 Οκτωβρίου 2012

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 15 Οκτωβρίου 2012

Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄Αθήνας, κ. Ευαγγελία Σιαφαρίκα, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή και του Συλλόγου Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Μεταμόρφωσης, οργανώνει δράση για τους μαθητές του Σχολείου την Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2012, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Διατροφής και αρωγό, τη συνεργασία με την Ελληνική Εθνική Επιτροπή της UNICEF μέσα από το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμά της για τα Δικαιώματα των Παιδιών. Ενημερωθείτε σχετικά από το σύνδεσμο ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ.