Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για το Πρόγραμμα BRINGING EUROPE TO SCHOOL TEACHERS (B.E.S.T.)

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 11 Δεκεμβρίου 2012

BRINGING EUROPE TO SCHOOL TEACHERS (B.E.S.T.)Το Τμήμα Διεθνών κι Ευρωπαϊκών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιώς προσκαλεί Εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και Μεταπτυχιακούς φοιτητές Παιδαγωγικών Τμημάτων Δημοτικής Εκπαίδευσης ή Διεθνών κι Ευρωπαϊκών Σπουδών καθώς και υποψηφίους Διδάκτορες με αντικείμενο διατριβής που αφορά την Εκπαίδευση ή την Ευρωπαϊκή Ολοκλήρωση ή την αξιοποίηση των ΤΠΕ στην εκπαιδευτική πράξη να συμμετέχουν στο πλαίσιο της Δράσης KA1 του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Jean Monnet «Μαθαίνοντας για την Ευρωπαϊκή Ένωση στο Σχολείο» (Learning EU at Schools) με τίτλο «Bringing Europe to School Teachers (Β.Ε.S.T)» και επιστημονική υπεύθυνο τη Λέκτορα Δρ. Φωτεινή Ασδεράκη. Δείτε περισσότερα στα επισυναπτόμενα αρχεία.

Συνημμένα:

Έγγραφο υπ΄ αρ. πρωτ. 20126093/5-11-2012 Πανεπιστημίου Πειραιά

Έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. 148014/Γ1/23-11-2012 Διεύθυνσης Σπουδών Π.Ε. Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.