Υλοποίηση του Προγράμματος με Θέμα:«Βήματα για τη ζωή: Πρόγραμμα Ατομικών και Κοινωνικών Δεξιοτήτων για το Νηπιαγωγείο»

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 17 Δεκεμβρίου 2012

Σύμφωνα με το αριθμ. 158920/Γ1/ 14-12-2012 έγγραφο του ΥΠΑΙΘΠΑ σας ενημερώνουμε ότι το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα:

μπορεί να πραγματοποιηθεί με τη σύμφωνη γνώμη του οικείου Σχολικού Συμβούλου Προσχολικής Αγωγής και με απόφαση της Προϊσταμένης του Νηπιαγωγείου και του Συλλόγου Διδασκόντων των Νηπιαγωγείων.

Επισημαίνεται ότι η συμμετοχή των Νηπιαγωγείων στο ανωτέρω εκπαιδευτικό πρόγραμμα είναι προαιρετική.

Επισυναπτόμενα:

Συνοπτική  περιγραφή του προγράμματος βήματα για τη ζωή