Αποδέσμευση Αποσπασμένων Εκπαιδευτικών που ανήκουν στο ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας

Κατηγορία: Ανακοινώσεις Διευθυντή Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 14 Οκτωβρίου 2013

Σύμφωνα με το υπ'αριθμ. πρωτ. 12257/14-10-2013 έγγραφο του Δ/ντή Π.Ε. Β' Αθήνας, κ. Παρασκευά Βεντήρη, εφιστάται η προσοχή στους Δ/ντές-Δ/ντριες των Δημοτικών Σχολείων του ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας ότι σύμφωνα και με τις Υπουργικές Αποφάσεις των αποσπάσεων των εκπαιδευτικών όλων των κλάδων, κανείς εκπαιδευτικός δεν αποχωρεί από τη σχολική μονάδα που υπηρετεί εάν πρώτα δεν αντικατασταθεί. Παρακαλούμε με ευθύνη των Δ/ντών ?Δ/ντριών να λάβουν γνώση ενυπόγραφα του παρόντος εγγράφου όλοι οι εκπαιδευτικοί και κυρίως όσοι έχουν αποσπαστεί με οποιαδήποτε διαδικασία και σε οποιονδήποτε φορέα απόσπασης.