Δήλωση Προτίμησης Σχολικών Μονάδων Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών ΕΣΠΑ κλ. ΠΕ70 για το Πρόγραμμα Παράλληλης Στήριξης

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 10 Σεπτεμβρίου 2015
ΕΣΠΑ

Σας κοινοποιούμε τα κενά για το Πρόγραμμα Παράλληλης Στήριξης των κατά προτεραιότητα αναγκών όπως αυτές αποτυπώνονται από τις ανάγκες των σχολικών μονάδων, τις εισηγήσεις του ΚΕΔΔΥ Β' Αθήνας και τις προτάσεις των Σχολικών Συμβούλων. Παρακαλούνται οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί κλ. ΠΕ70, οι οποίοι προσλήφθηκαν μέσω ΕΣΠΑ για την πράξεις:

«Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ? Άξονας Προτεραιότητας 1», «Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ? Άξονας Προτεραιότητας 2» και «Πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ? Άξονας Προτεραιότητας 3» του Ε.Π. «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση»"

αφού συμβουλευτούν τον επισυναπτόμενο πίνακα με τα λειτουργικά κενά, να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων, πατώντας στο σύνδεσμο:

ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΠΕ70 ΠΣ

μέχρι την Παρασκευή 29 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 12:00.

Επισημαίνεται ότι επί συνόλου 144 εγκεκριμένων αναγκών εγκρίθηκαν 32 πιστώσεις γι'αυτό το λόγο αναρτώνται τα κενά κατά προτεραιότητα.

Επισυναπτόμενα:

Πίνακας λειτουργικών κενών κλάδου ΠΕ70-Παράλληλης Στήριξης