Επιμορφωτική Ημερίδα Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 24 Φεβρουαρίου 2014

Σας κοινοποιούμε την υπ' αριθμ. πρωτ. 295/20-2-2014 πρόσκληση του ΚΕΔΔΥ Β' Αθήνας σύμφωνα με την οποία καλούνται οι εκπαιδευτικοί Π.Ε και Δ.Ε εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (Παράλληλη Στήριξη) σε Επιμορφωτική Ημερίδα, στα πλαίσια του προγράμματος ΕΣΠΑ, με θέμα:

«Μέθοδοι παρατήρησης και καταγραφής της συμπεριφοράς μαθητών Α/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης»

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 27-02-2014 και ώρα 9:00 έως 14:00, στο Πολιτιστικό Πολύκεντρο του Δήμου Ν.Ηρακλείου Αττικής (οδός Κουντουριώτη και Νεότητος).

Παρακαλούμε, με ευθύνη των Διευθυντών/ Προϊσταμένων των σχολικών μονάδων, να λάβουν γνώση ενυπόγραφα οι εκπαιδευτικοί των Παράλληλων Στηρίξεων, των οποίων η συμμετοχή στην ημερίδα είναι υποχρεωτική.