Ανακοίνωση για τη Διαδικασία των Μεταθέσεων Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2013-14

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 28 Απριλίου 2014 Δημοσιεύθηκε : Σάββατο, 28 Απριλίου 2012

Η ηλεκτρονική υποβολή της δήλωσης επιθυμίας μετάθεσης/βελτίωσης/οριστικής τοποθέτησης ολοκληρώθηκε σήμερα. Θέλω να ευχαριστήσω τους εκπ/κούς της Β? Αθήνας που ανταποκρίθηκαν στη διαδικασία αυτή συμβάλλοντας στην ταχύτερη εξυπηρέτησή τους και στη διαμόρφωση μιας κουλτούρας που αξιοποιεί τους αυτοματισμούς που έχει αναπτύξει η Δ/νση καθώς και την προϋπάρχουσα τεχνογνωσία στη διαδικασία των μεταθέσεων, με γνώμονα πάντοτε την ταχύτερη ολοκλήρωση των διαδικασιών.

Αναρτούμε τον αλφαβητικό πίνακα των εκπ/κών που υπέβαλαν ηλεκτρονικά τη δήλωση επιθυμίας. Σε περίπτωση που διαπιστωθούν παραλείψεις, παρακαλούμε καλέστε στο 210-8022093 ή στο 210-6142593.

Αλφαβητικός Πίνακας Εκπ/κών που υπέβαλαν την ηλεκτρονική δήλωση

Αναρτούμε επίσης τον πίνακα με τους εκπ/κούς που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας και δεν υπέβαλαν ηλεκτρονική δήλωση επιθυμίας. Παρακαλούνται οι εν λόγω εκπ/κοί να υποβάλουν άμεσα δήλωση στον σύνδεσμο:

Αλφαβητικός Πίνακας Εκπ/κών στη Διάθεση  που ΔΕΝ  υπέβαλαν την ηλεκτρονική δήλωση

Οι εκπ/κοί καλούνται να καταθέσουν το συνημμένο έντυπο αίτησης με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και το αποδεικτικό παραλαβής της ηλεκτρονικής δήλωσης ως εξής:

Όσοι υπηρετούν σε σχολεία της Δ/νσης και του πρώην 1ου Γραφείου, την Τρίτη 29-04-2014 και την Τετάρτη 30-04-2014 και ώρες 10:00-16:00 στα γραφεία της Διεύθυνσης, Μεσογείων 448 (Αγ. Παρασκευή- 3ος όροφος).

Όσοι υπηρετούν σε σχολεία των πρώην 2ου & 3ου Γραφείου, την Τρίτη 29-04-2014 και την Τετάρτη 30-04-2014 και ώρες 10:00-16:00 στο Παράρτημα της Διεύθυνσης Π.Ε. Β? Αθήνας, Δήμητρος 8 (Μαρούσι -3ος όροφος).

Όσοι υπηρετούν σε φορείς ή βρίσκονται σε μακροχρόνια άδεια, την Τετάρτη 30-04-2014 και ώρες 10:00-16:00 στο Παράρτημα της Διεύθυνσης Π.Ε. Β? Αθήνας, Δήμητρος 8 (Μαρούσι -3ος όροφος).

Όσοι ανήκουν οργανικά στο ΠΥΣΠΕ Β΄ Αθήνας και υπηρετούν εκτός του ΠΥΣΠΕ, αποστέλλουν το συμπληρωμένο έντυπο αίτησης, τα απαραίτητα δικαιολογητικά και το αποδεικτικό παραλαβής της δήλωσης επιθυμίας, με συστημένη ταχυδρομική επιστολή (Μεσογείων 448, Τ.Κ. 15342-Αγία Παρασκευή) ή στο fax 210-8063626 μέχρι και την Τετάρτη 30-04-2014.

Οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ Β' Αθήνας και υπηρετούν με απόφαση της Περιφερειακής Δ/νσης σε άλλα ΠΥΣΠΕ, παρακαλούνται μαζί με την αίτηση και τα δικαιολογητικά να προσκομίσουν και τις αναλήψεις υπηρεσίας από τα σχολεία στα οποία τοποθετήθηκαν το σχ. έτος 2013-2014.

Ο Δ/ΝΤΗΣ Π.Ε. Β' ΑΘΗΝΑΣ

ΠΑΡΙΣ ΒΕΝΤΗΡΗΣ

Συνημμένα:

Εγκύκλιος Μεταθέσεων 2013-2014

Αίτηση για Μετάθεση απο Περιοχή σε Περιοχή

Αίτηση για Βελτίωση Θέσης ή Οριστική Τοποθέτηση

Αίτηση Μετάθεσης σε Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης

Αίτηση για Μετάθεση απο Περιοχή σε Περιοχή σε ΣΜΕΑΕ - ΚΕΔΔΥ

Αίτηση για Αμοιβαία Μετάθεση

Aίτηση Μετάθεσης Εκπ/κών με εξειδίκευση στην Ελλ. Νοηματική Γλώσσα  και στη Γραφή Braille