Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε Μειονοτικά Σχολεία σχολικού έτους 2014 - 2015

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα

Σας ενημερώνουμε ότι οι μεταθέσεις του εκπαιδευτικού προσωπικού της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2014-2015, για τα Μειονοτικά Σχολεία, γίνονται από το Υπηρεσιακό Συμβούλιο Μειονοτικής Εκπαίδευσης (Υ.Σ.Μ.Ε.).

Οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ06 ? Αγγλικής Γλώσσας, ΠΕ11 ? Φυσικής Αγωγής και ΠΕ70 ? Δασκάλων που επιθυμούν να μετατεθούν σε Μειονοτικά Σχολεία της Θράκης, θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση αποκλειστικά έως 30-11-2014. Εντός της ίδιας προθεσμίας θα υποβάλουν δήλωση για οριστική τοποθέτηση, χωρίς να αναγράφουν προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων και όσοι βρίσκονται στη διάθεση του ΥΣΜΕ.

Ενημερωθείτε αναλυτικότερα από την εγκύκλιο υπ' αρ. πρωτ. Φ.8.2./ 11551/11-11-2014 της Περιφ. Δ/νσης Π/θμιας και Δ/μιας Εκπ/σης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.