Τιμητική Διάκριση Τάξεων του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Κωφών & Βαρηκόων Λυκόβρυσης - Πεύκης

Κατηγορία: Εκδηλώσεις

Στα πλαίσια του 2ου Πανελλήνιου διαγωνισμού βίντεο  «Λέμε όχι στο Σχολικό Εκφοβισμό» οι μαθητές των  Δ΄ Ε΄ ΣΤ΄ τάξεων του  Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Κωφών & Βαρηκόων  Λυκόβρυσης - Πεύκης έλαβαν την τιμητική διάκριση της πιο δημιουργικής εργασίας, παρουσιάζοντας το βίντεο που δημιούργησαν ως ομάδα κατά την υλοποίηση του ετήσιου προγράμματος (2013-2014) της Ε.Ψ.Υ.Π.Ε  «ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ».

Το διαγωνισμό οργάνωσε το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας και το BritishCouncil. Η βράβευση πραγματοποιήθηκε στο μουσείο της Ακρόπολης την Τετάρτη 10.12.2014.

Πατήστε για μεγέθυνση