Διάσωση Σχολικού Υλικού από τις Σχ. Μονάδες της Χώρας

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 05 Φεβρουαρίου 2015

Το ΥΠΟΠΑΙΘ (έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. Φ.14/80/15595/Δ1/29-1-2015Φ.14/80/15595/Δ1/29-1-2015) στην προσπάθειά του να στηρίξει τη λειτουργία του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Διάσωσης Σχολικού Υλικού, καλεί τις σχολικές μονάδες της χώρας όπως συμβάλουν στον εμπλουτισμό του υλικού του, εφόσον αυτό βρίσκεται σε αχρηστία ή πρόκειται να καταστραφεί, λαμβάνοντας υπόψη τη σύμφωνη γνώμη του αρμόδιου τμήματος του Δήμου που άπτεται με θέματα υλικοτεχνικής υποδομής σχολικών μονάδων.

Όσες Σχολικές Μονάδες επιθυμούν να έρθουν σε επαφή με το ανωτέρω Κέντρο, μπορούν να επικοινωνήσουν στα τηλέφωνα 6937219160 ή 2103250341, να επισκεφτούν τον ιστότοπο Http://www.ekedisy.gr ή να επικοινωνήσουν με e-mail στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..