Ενημέρωση σχετικά με τη Λειτουργία των Σχολικών Μονάδων της Δ/νσης Π.Ε. Β Αθήνας λόγω Έκτακτων Καιρικών Συνθηκών

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 11 Φεβρουαρίου 2015

Ο Δ/ντής Π.Ε Β' Αθήνας, κ. Πάρις Βεντήρης, κατόπιν επικοινωνίας με τον αρμόδιο Αντιπεριφερειάρχη Βορείου Τομέα Αττικής σας ενημερώνει ότι λόγω των έκτακτων καιρικών συνθηκών αύριο, Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015δεν θα λειτουργήσουν οι σχολικές μονάδες στους παρακάτω Δήμους:

1. Πεντέλης (Π. Πεντέλη, Ν. Πεντέλη, Μελίσσια)

2. Βριλησσίων

3. Λυκόβρυσης-Πεύκης

4. Αμαρουσίου

5. Ηρακλείου

6. Αγίας Παρασκευής

7. Χολαργού - Παπάγου

8. Νέας Ιωνίας

Κατόπιν της τελευταίας τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχε η Υπηρεσία μας με το Δήμο Χαλανδρίου, σας ενημερώνουμε ότι οι σχολικές μονάδες του Δήμου θα λειτουργήσουν από τις 10:00 το πρωί. Το 16ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου και το 16ο Νηπιαγωγείο Χαλανδρίου δεν θα λειτουργήσουν σήμερα.

Οι σχολικές μονάδες του Δήμου Κηφισιάς αύριο θα λειτουργήσουν από τις 9:00 το πρωί.

Η κατάσταση εκτιμάται συνεχώς, η ιστοσελίδα της Δ/νσης θα ενημερώνεται άμεσα για οτιδήποτε νεότερο προκύπτει.