Ενημερωτική Ημερίδα για εκπαιδευτικούς και γονείς με θέμα: «Πρόληψη και αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 27 Φεβρουαρίου 2015
Η Δ/νσή μας μέσω της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων & Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «ΠΡΟΝΟΗ» Δήμου Κηφισιάς ?ΟΚΑΝΑ και τη Μονάδα Εφηβικής Υγείας (Μ.Ε.Υ.) της Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής Πανεπιστημίου Αθηνών του Νοσοκομείου Παίδων «Π. & Α. Κυριακού» διοργανώνει ημερίδα (ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) για εκπαιδευτικούς και γονείς με θέμα: «Πρόληψη και αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού» την Τρίτη 3 Μαρτίου 2015 και ώρα 18:00-20:00 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Κηφισιάς, Μυρσίνης 2 & Διονύσου, Κηφισιά.