Επιμορφωτική Ημερίδα Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 19 Μαρτίου 2015

Σας κοινοποιούμε το αρ. πρωτ. 533Η/2015/19-03-2015 έγγραφο του ΚΕΔΔΥ Β' Αθήνας, σύμφωνα με το οποίο καλούνται οι εκπαιδευτικοί Π.Ε και Δ.Ε εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (Παράλληλη Στήριξη) σε Επιμορφωτική Ημερίδα, στα πλαίσια του προγράμματος ΕΣΠΑ, με θέμα:

«Ψυχοσεξουαλική ανάπτυξη και αναπηρία»

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 26-03-2015 και ώρα 9:00 έως 14:00, στο Πολιτιστικό Πολύκεντρο του Δήμου Ν. Ηρακλείου Αττικής (οδός Κουντουριώτη και Νεότητος). Παρακαλούμε, με ευθύνη των Διευθυντών/ Προϊσταμένων των σχολικών μονάδων, να λάβουν γνώση ενυπόγραφα οι εκπαιδευτικοί των Παράλληλων Στηρίξεων, των οποίων η συμμετοχή στην ημερίδα είναι υποχρεωτική.