«Έγκριση υλοποίησης της δράσης ασφάλειας στο νερό: "Ασφαλής Ελλάδα"-15 Μαΐου » (2)

Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 04 Μαϊος 2015

neo Κοινοποιούμε το υπ'αριθμ. πρωτ. Φ15/69242/Δ1/04-05-2015word έγγραφο της Γενικής Δ/νσης Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. σύμφωνα με το οποίο εγκρίνεται η υλοποίηση της δράσης «Ασφαλής Ελλάδα-15 Μαΐου» που αφορά στην ασφάλεια στο νερό από την Ελληνική Ομοσπονδία  Υποβρύχιας Δραστηριότητας, Αθλητικής Αλιείας  στα Δημοτικά Σχολεία της χώρας την 15η Μαΐου 2015.

Επισημαίνεται  ότι η δράση είναι προαιρετική και θα πραγματοποιηθεί  χωρίς να παρακωλύεται η λειτουργία των σχολείων, με τη σύμφωνη γνώμη του οικείου Σχολικού Συμβούλου και ύστερα από απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων των Δημοτικών Σχολείων.