3ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου & Διαγωνισμός ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού ?Κάν? το ν΄ ακουστεί?

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2016

Σας κοινοποιούμε το υπ αρίθμ' πρωτ. Φ15/28167/Δ2/18-2-2016 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. με το οποίο σας ενημερώνουμε ότι το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, η Επιστημονική Εταιρία European School Radio, Το Πρώτο Μαθητικό Ραδιόφωνο και ο Ο.Π.Α.Ν. Δήμου Αθηναίων–Τεχνόπολις ΑΕ συνδιοργανώνουν το 3ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου και τον μαθητικό διαγωνισμό ραδιοφωνικού ηχητικού μηνύματος και τραγουδιού «Κάντο ν’ ακουστεί». Ο διαγωνισμός πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Ιδρύματος Μαραγκοπούλου για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.