«Χελιδονίσματα 2016» - Καλωσορίζουμε την άνοιξη και τα χελιδόνια!

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 30 Μαρτίου 2016

Η Ελληνική Ορνιθολογική Εταιρεία μας προσκαλεί για 22η χρονιά να συμμετέχουμε στην πιο χαρούμενη γιορτή της άνοιξης, τα «Χελιδονίσματα» και να υποδεχθούμε τα χελιδόνια, φτιάχνοντάς τους μια πήλινη χελιδονοφωλιά!

Η εκδήλωση είναι ανοιχτή στο ευρύ κοινό και απευθύνεται σε παιδιά σχολικής και προσχολικής ηλικίας και τους γονείς τους (δεν απαιτείται δήλωση συμμετοχής). Θα πραγματοποιηθεί στον Πύργο Συγγρού του Κτήματος Συγγρού στο Μαρούσι το ερχόμενο Σάββατο 2 Απριλίου,  11:00-14:00.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε στην εικόνα.