Πρόσκληση στην Εκδήλωση Βράβευσης του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Μαθαίνω για τα Δάση»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 12 Απριλίου 2016

Η Διεύθυνση Π.Ε. Β’ Αθήνας, διά του Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης (ΕΕΠΦ), στο πλαίσιο του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Μαθαίνω για τα Δάση» συνδιοργανώνουν εκδήλωση Βράβευσης των σχολείων και των εκπαιδευτικών του Δικτύου που εφάρμοσαν με ιδιαίτερη επιτυχία Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης τις σχολικές χρονιές 2013-2014 και 2014-2015. Επίσης θα γίνει και η απονομή των βραβείων του Πανελλήνιου Διαγωνισμού "Δασοδημιουργήματα".

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.