Βράβευση Δράσεων και Προγραμμάτων γύρω από το Προσφυγικό Ζήτημα από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 14 Απριλίου 2016

Σας ενημερώνουμε ότι βάσει του υπ αρίθμ' πρώτ' 62470/ΓΔ4/13-4-2016 εγγράφου του ΥΠ.Π.Ε.Θ. καλούνται οι εκπαιδευτικοί που κατά το τρέχον σχολικό έτος (2015-2016) έχουν υλοποιήσει πρόγραμμα γύρω από το προσφυγικό ζήτημα, στο πλαίσιο της φετινής εγκυκλίου προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας και Πολιτιστικών Θεμάτων) ή άλλη σχετική δράση να υποβάλουν υλικό σχετικό με το πρόγραμμα ή δράση τους (αποκλειστικά σε ηλεκτρονική μορφή) έτσι ώστε αυτό να αξιολογηθεί στο πλαίσιο της βράβευσης προγραμμάτων και δράσεων που θα γίνει από το ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.