Πρόσκληση Ένταξης Σχολικών Μονάδων στα Τοπικά Θεματικά Δίκτυα Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 22 Ιανουαρίου 2018

Σε συνέχεια της ίδρυσης και λειτουργίας των Τοπικών Θεματικών Δικτύων Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας της Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας για τα σχολικά έτη 2015-2016,  2016-2017 και 2017-2018, βάσει των με αριθμ.  Φ.καιν./516/11157/22/1/2016 για τα Δημοτικά Σχολεία της Δ/νσης Π.Ε Β΄ Αθήνας και Φ.καιν./517/11158/22/1/2016 για τα Νηπιαγωγεία της Δ/νσης Π.Ε Β΄ Αθήνας αποφάσεων του Δ/ ντή Π.Ε. Β΄Αθήνας, προσκαλούμε:
α) τις Σχολικές Μονάδες που υλοποιούν πρόγραμμα Αγωγής Υγείας συναφές με τη θεματολογία του Δικτύου, εφόσον το επιθυμούν, να ενταχθούν στα Δίκτυα και
β) τις Σχολικές Μονάδες που έχουν ήδη ενταχθεί σε αυτά κατά τo προηγούμενο σχολικό έτος, εφόσον το επιθυμούν, να ανανεώσουν τη συμμετοχή τους.
H συμμετοχή των Σχολικών Μονάδων και των Εκπαιδευτικών στα Τοπικά Θεματικά Δίκτυα Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας της Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας είναι προαιρετική.
Για να δείτε την αίτηση/ δήλωση συμμετοχής, να τη συμπληρώσετε και να την υποβάλετε πατήστε στην παρακάτω σύνδεσμο:

Αίτηση/ Δήλωση για τα Δημοτικά Σχολεία της Δ/νσης Π.Ε Β΄ Αθήνας
  Αίτηση /Δήλωση για τα Νηπιαγωγεία της Δ/νσης Π.Ε Β΄ Αθήνας

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής της αίτησης /Δήλωσης είναι η Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2018.

Για την πρόσκληση πατήστε εδώ.