Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για Παρουσίαση Προγραμμάτων Αγωγής Υγείας και Δράσεων για την Αξιοποίηση της Καταξιωτικής Συστημικής Διερεύνησης στην Σχολική Κοινότητα την σχολική χρονιά 2017 -2018

Κατηγορία: Γενικά Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 30 Μαρτίου 2018

Η Διεύθυνση Π.Ε. Β' Αθήνας, μέσω  της  Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας, προτίθεται να διοργανώσει  σε συνεργασία με το Δίκτυο Διαλόγου Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας, ημερίδα παρουσίασης, αποτίμησης,  ανατροφοδότησης και διάχυσης καλών πρακτικών σχετικά με τα Προγράμματα Αγωγής Υγείας και τις δράσεις  που υλοποιήθηκαν  από τους/τις εκπαιδευτικούς της Διεύθυνσής μας, που επιμορφώθηκαν από το Δίκτυο Διαλόγου Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας, στην Καταξιωτική Συστημική Διερεύνηση, κατά το σχολικό έτος 2017-2018.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την πρώτη  εβδομάδα του Ιουνίου  2018, (με πιθανότερη ημερομηνία τη Δευτέρα 4 Ιουνίου 2018), στο 3ο- 4ο Δ. Σχ. Ν. Ψυχικού.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.