Τοποθέτηση εκπαιδευτικών σε θέσεις Διευθυντών/ντριών στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) Αττικής (8159/13-04-2023)

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 14 Απριλίου 2023 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Σας κοινοποιούμε την Απόφαση με τις τοποθετήσεις εκπαιδευτικών σε θέσεις Διευθυντών/ντριών στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία Αττικής. Η θητεία των Διευθυντών/ντριών Πρότυπων Σχολείων (Π.Σ.) και Πειραματικών Σχολείων (ΠΕΙ.Σ.) λήγει στις 31 Ιουλίου του τέταρτου έτους που ακολουθεί την επιλογή τους.
Οι τοποθετούμενοι/ες Διευθυντές/ντριες των Πειραματικών Σχολείων (ΠΕΙ.Σ.) Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης υποχρεούνται να αναλάβουν υπηρεσία εντός των τριών (3) τελευταίων εργάσιμων ημερών του τρέχοντος διδακτικού έτους 2022-2023.