Γ? Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 02 Φεβρουαρίου 2011

Ο Γ΄ Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής συνδιοργανώνεται από κοινού από την Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Πληροφορικής (Π.Ε.Κα.Π.), την I.E.E.E. Greek section (student branch), τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Επιστήμης (W.R.O. HELLAS) και τη Διερευνητική Μάθηση Α.Ε.. Καλούνται να συμμετάσχουν ομάδες απ' όλα τα σχολεία της χώρας, Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, τα ΤΕΕ, τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ. Διαβάστε σχετικά... Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος σο διαγωνισμό μπορούν να αναζητήσουν πληροφορίες και να δηλώσουν συμμετοχή στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.wrohellas.gr.