Διδακτικές Επισκέψεις στο Χώρο του Παναθηναϊκού Σταδίου

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 15 Φεβρουαρίου 2011

Σας ενημερώνουμε ότι το Υπ.Π.Δ.Β.Μ.Θ. σε συνεργασία με την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή και τον ΣΕΓΑΣ, υλοποιεί ένα καινοτόμο πρόγραμμα για διδακτικές επισκέψεις στο χώρο του Παναθηναϊκού Σταδίου. Οι επισκέψεις αυτές στοχεύουν αφενός στο να γνωρίσουν οι μαθητές την υπερδισχιλιετή ιστορία του Σταδίου και αφετέρου, στο να αγαπήσουν τα αγωνίσματα του κλασσικού αθλητισμού. Επισυνάπτουμε το υπ' αριθμ. Φ.6/179/1846/Γ1/14-02-2011 έγγραφο του Υπ.Π.Δ.Β.Μ.Θ. για τη λεπτομερέστερη ενημέρωση των Σχολείων της Δ/νσης και των Σχολικών Συμβούλων, σχετικά με την υλοποίηση του προγράμματος και τον προγραμματισμό των επισκέψεων.