Ψηφιακό Σχολείο - Ψηφιακά Εκπαιδευτικά Βοηθήματα

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 03 Μαρτίου 2011

Το ΥΠΔΒΜΘ, στην προσπάθειά του να ενσωματώσει τις νέες τεχνολογίες στη διδασκαλία όλων των μαθημάτων και, γενικότερα, να δημιουργήσει το Ψηφιακό Σχολείο, ανέπτυξε 1) μια ψηφιακή πλατφόρμα μέσω της οποίας διατίθενται σε ψηφιακή μορφή όλα τα μαθήματα Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου, και 2) έναν ιστότοπο που παρέχει ψηφιακά εκπαιδευτικά βοηθήματα για την στήριξη των μαθητών της Γ΄τάξης του Λυκείου που προετοιμάζονται για τις πανελλαδικές εξετάσεις. Ενημερωθείτε λεπτομερέστερα από το υπ' αριθμ. 26067/Γ1/03-03-2011 έγγραφο του ΥΠΔΒΜΘ ().