5ος Μαθητικός Διαγωνισμός με Θέμα: «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 09 Μαρτίου 2011

Όπως είχε ανακοινωθεί από την ιστοσελίδα μας στις 14-12-2010, η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε) υπό την αιγίδα του Υπ.Π.Δ.Β.Μ.Θ., διοργανώνει τον 5ο μαθητικό διαγωνισμό με θέμα: «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου, στις 11 Μαρτίου 2011, ημέρα Παρασκευή, κατά τις δύο τελευταίες διδακτικές ώρες (11.45 έως 13.15).

Τα σχολεία μπορούν, προαιρετικά, να δηλώσουν συμμετοχή στο διαγωνισμό μέχρι τις 10/3/2011 και ώρα 14.00, συμπληρώνοντας ηλεκτρονική αίτηση στην ιστοσελίδα http://www.hms.gr, καθώς και στην τοπική επιτροπή, προκειμένου να λάβουν κατά την ημέρα διεξαγωγής του Διαγωνισμού Παρασκευή (11-3-2011): τις οδηγίες, τα θέματα του διαγωνισμού, τις βεβαιώσεις και τα πιστοποιητικά συμμετοχής μαθητών και εκπαιδευτικών.

Συνημμένα: Οδηγίες (), Παρατηρήσεις (), Ευχαριστήρια Επιστολή της Ε.Μ.Ε. προς το Δ/ντή Π.Ε. ().