Πανελλαδική Μαθητική Έκθεση και Blog για το Μάθημα των Εικαστικών στην Α/θμια Εκπ/ση

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 02 Μαϊος 2011

Δόθηκε παράταση μέχρι τις 15 Μαΐου 2011, για τη δήλωση συμμετοχής των 800 Δημοτικών Σχολείων (μέσω των εικαστικών εκπαιδευτικών ΠΕ08) στην Πανελλαδική Μαθητική Έκθεση που διοργανώνει η Ένωση Καθηγητών Καλλιτεχνικών Μαθημάτων στον Πολυχώρο "ΑΠΟΛΛΩΝ" από 16 Ιουνίου μέχρι 30 Ιουλίου 2011.

Ακόμα, υπενθυμίζεται ότι δημιουργήθηκε Blog για το μάθημα των εικαστικών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (http://eikastikastodhmotiko.blogspot.com/) στο οποίο ανεβαίνουν φωτογραφίες έργων μαθητών.

Διαβάστε σχετικά την ανακοίνωση της Ένωσης Καθ. Καλλιτεχνικών Μαθημάτων Μέσης Εκπ/σης .